Mężczyzna siedzący przed komputerem w koszulce z wielkim
fot.unsplash.com

Prowadzisz własnego bloga i planujesz rozszerzyć swoją działalność o sprzedaż online? A może planujesz założyć swój własny sklep internetowy i słyszałeś o takim rozwiązaniu jak WooCommerce? Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat sklepu internetowego na WordPress to świetnie trafiłeś.

Powszechnie wiadomo, że WordPress służy przede wszystkim do projektowania i zarządzania treściami i witrynami informacyjnymi. Jednak wraz z rozwojem handlu elektronicznego, również WordPress się zmienił.  Obecnie istnieją dziesiątki rozszerzeń, które mogą zmienić witrynę WordPress w profesjonalny sklep e-commerce. Najbardziej znanym i prawdopodobnie najbardziej kompletnym jest WooCommerce, który należy do platform sprzedażowych open-source.

Co to jest WooCommerce dla WordPress

WordPress jest najpopularniejszym system zarządzania treścią (CMS) na rynku. Wolny i otwarty (co oznacza, że ​​jego kod może być modyfikowany lub ulepszany przez użytkowników), obsługuje ponad jedną trzecią wszystkich witryn, które obecnie istnieją w sieci. Z kolei WooCommerce to rozszerzenie (lub wtyczka) e-commerce, kompatybilna z WordPress, a także dostępne za darmo. Dzięki tej wtyczce możesz dodać do swojego bloga sklep internetowy lub oferować dodatkowo sprzedaż:

  • biletów,
  • przedmiotów wirtualnych (np. ebooki),
  • kursów internetowych,
  • opłaty abonamentowe (płatne miesięczne subskrypcje) ,

WooCommerce jest bezpłatną wtyczką do pobrania i używania w witrynach WordPress. Samo prowadzenie sklepu internetowego nie jest jednak bezpłatne, ponieważ poniesiesz  co najmniej koszty związane z hostingiem i opłatami za domenę. Czekają Cię również koszta związane z dostosowywaniem Twojego sklepu, marketingu czy reklamy.

Dlaczego warto wprowadzić Woocommerce na swoim blogu

Jest kilka powodów, dla których możesz rozważyć wprowadzenie WooCommerce na swoim blogu. WooCommerce jest szczególnie przydatny dla niezależnych przedsiębiorców, którzy chcą opracować zrównoważony projekt e-commerce, które oferuje szeroki zakres dostosowywania i rozwoju. Dodatkowo dla tych, którzy nie są pewni, czy zainteresowanie ich usługami lub produktami będzie wystarczające, takie rozwiązanie ogranicza ryzyko finansowe. 

Kolejną kwestią przemawiającym za WooCommerce jest jego prostota. Przedsiębiorcy, którzy mają już witrynę WordPress, mogą zainstalować WooCommerce tak łatwo, jakby dodawali kolejną wtyczkę. Konfiguracja jest intuicyjna i szybka oraz pozwala użytkownikom dodawać i sprzedawać produkty za pośrednictwem ich sklepu WooCommerce w ciągu kilku minut.

WooCommerce umożliwia dodanie dowolnej liczby bramek płatniczych. Rozszerzenie WooCommerce domyślnie oferuje pięć rozwiązań, ale możesz dodać więcej. Bezpieczeństwo zintegrowanych bramek płatniczych zapewniają rozwiązania sprawdzone i cieszące się zaufaniem użytkowników na całym świecie. 

Początkujące biznesy uznają wersję główną za więcej niż wystarczającą, ponieważ ma wszystko, czego potrzebuje sklep internetowy. Jednak wraz z rozwojem firmy prawdopodobnie będziesz potrzebować bardziej zaawansowanych funkcji, które mogą wymagać pewnych kosztów (płatne wtyczki).

Ekran z rozszerzeniami/wtyczek wordpressa
fot.unsplash.com

Zalety WooCommerce

WooCommerce oferuje wiele opcji projektowania

Fakt, że WooCommerce współpracuje z WordPressem, daje Ci dostęp do pełnej gamy motywów tego systemu zarządzania treścią. Zwłaszcza w przypadku motywu DIVI, który jest szczególnie wydajnym i elastycznym narzędziem do tworzenia stron. W związku z tym możesz dowolnie dostosowywać wygląd swojego sklepu.

WooCommerce oferuje mnóstwo wtyczek i rozszerzeń

 Wtyczki pozwalają na ulepszanie funkcjonalności Twojego sklepu zgodnie z Twoimi potrzebami i budżetem. Możesz stworzyć nieograniczoną liczbę galerii, w których będzie można wyświetlać równie nieograniczoną liczbę produktów i zdjęć. Możesz na przykład dodać formularze kontaktowe, utworzyć witrynę członkostwa, zaoferować informacje o śledzeniu przesyłek, połączyć swój sklep z witrynami takimi jak Facebook i Ebay oraz wiele więcej.

WooCommerce umożliwia tworzenie kuponów rabatowych lub promocyjnych dla klientów

Jest to opcja, która może się znacznie opłacić, wiedząc, że połowa klientów jest bardziej skłonna do odwiedzenia Twojego sklepu, jeśli mają kupon.

Jego zawartość jest dostosowana do urządzeń mobilnych

Jest to kluczowa funkcja, biorąc pod uwagę, że 80% odwiedzających opuści witrynę, jeśli jej zawartość na telefon komórkowy nie będzie się poprawnie wyświetlać.

To rozszerzenie jest mistrzem optymalizacji SEO

WooCommerce umożliwia na przykład poprawę obsługi klienta dzięki atrakcyjnym stronom, ocenom produktów i opisom, a nawet ich sortowaniu i kategoryzowaniu. Te czynniki, sprzyjające naturalnemu odwoływaniu SEO, sprawiają, że jesteś bardziej widoczny w wyszukiwaniach internautów.

WooCommerce dostarcza raporty

WooCommerce dostarcza raporty pokazujące, jak działa Twój sklep, dzięki czemu możesz podejmować świadome decyzje.

Mężczyzna trzymający kartę płatniczą i robiący zakupy przez neta
fot.unsplash.com

Podsumowując, WooCommerce to świetne rozwiązanie dla początkujących sklepów internetowych, gdyż jest elastyczny, niedrogi, niezawodny i szybki. Ponadto pozwala przetestować swój projekt przy niewielkim budżecie, a korzystanie z niego jest możliwe praktycznie po instalacji. Jeżeli rozważasz założenie własnego sklepu internetowego, WooCommerce może być rozwiązaniem dla Ciebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here