Woda ultraczysta w przemyśle

0
175

Woda ultraczysta dla przemysłu to ciecz, która jest identyczna, jak np. woda destylowana. Woda o najwyższym poziomie czystości jest oczyszczana zgodnie z normami obowiązującymi w danej branży. Nowoczesne systemy uzdatniania wody dla przemysłu redukują związki organiczne i nieorganiczne, bakterie a także inne cząstki mogące wpływać na zanieczyszczenia cieczy.

Czym jest woda ultraczysta dla przemysłu?

Ultraczysta woda to woda, która wyróżnia się niską przewodnością. To oznacza, że w składzie cieczy można znaleźć zrównoważoną liczbę jonów H+ oraz OH–. Zgodnie z aktualnymi normami przewodność wody ultraczystej powinna wynosić 0,055 μS/cm dla temperatury 25 stopni Celsjusza, przy rezystywności 18,2 MΩ.cm. Aby woda została sklasyfikowana jako ultraczysta, nie może zawierać żadnych wykrywalnych endotoksyn.

Jeśli chodzi o wymogi techniczne, woda ultraczysta musi być zgodna z normami: PN-EN ISO 3696:1999, ASTM, CLSI, FP IX. Innowacyjne metody oczyszczania wody umożliwiają pozyskanie cieczy nadającej się do wykorzystania w branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Jak i gdzie wykorzystuje się wodę ultraczystą?

Woda ultraczysta pozyskiwania z nowoczesnych systemów uzdatniania wody dla przemysłu może być wykorzystywana m.in. do produkcji:

Woda ultraczysta odgrywa kluczową rolę w laboratoriach i szpitalach, jest także wykorzystywana do zasilania kotłów, czy przemywania elementów elektronicznych po obróbce galwanicznej. Najwyższy poziom czystości wody to gwarancja, że substancja nie będzie w żaden sposób negatywnie oddziaływać na produkowane wyroby, np. leki.

Przeczytaj również: https://etpro.pl/demineralizacja-wody-w-praktyce-kiedy-warto-ja-stosowac/ 

Pozyskiwanie ultraczystej wody – jakie są najlepsze metody uzdatniania wody?

Pozyskiwanie ultraczystej wody dla przemysłu jest możliwe poprzez wykorzystanie odpowiednich rozwiązań i procesów uzdatniania. Dobrym przykładem jest zastosowanie nowoczesnych systemów wykorzystujących proces dwustopniowej odwróconej osmozy (RO). W ten sposób z wody można usunąć do 99% soli.

Innym rozwiązaniem są systemy, które łączą w sobie kilka procesów, na przykład filtrację, zmiękczanie, odwróconą osmozę i ciągłą elektrodejonizację. To świetny wybór, jeśli chodzi o uzdatnianie wody w sektorze farmaceutycznym. 

Nowoczesne systemy łącząc wiele technologii gwarantują doskonałe efekty uzdatniania. Dzięki temu ultraczysta woda dla przemysłu jest pozyskiwania szybko i bez wysokich kosztów.

Więcej informacji: https://exclusivemedia.com.pl/odzysk-wody-ze-sciekow-czy-to-mozliwe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here