Wirtualne biuro: czym jest, co obejmuje i ile kosztuje

Wirtualne biuro to usługa, która pomaga w utrzymaniu stałego adresu bez potrzeby rejestrowania siedziby firmy pod własnym adresem. Może być traktowana jako przedłużenie fizycznego biura np. w domu. Na ogół pozwala uniknąć kosztów związanych z wynajmem fizycznej powierzchni.

W wirtualnym biurze możesz mieć różne adresy związane z miejscem pracy, dzięki którym możesz dostosowywać swoją lokalizację do potrzeb swojej firmy. Rozwiązanie to pozwala również komunikować się z innymi, delegować codzienne obowiązki związane z finansami i rachunkowością. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je jako sposób na zwiększenie swojej produktywności i zaoszczędzenie czasu na spotkania towarzyskie oraz inne rozrywki.

Co to jest biuro wirtualne i jakie może przynieść Ci korzyści?

Jesteś freelancerem lub agencją cyfrową? Wirtualne biuro 360 to sposób na to, aby skupić się na swojej właściwej pracy w dowolnym miejscu i czasie. Nawet jeśli mieszkasz w Los Angeles albo Oslo, rozwiązanie to pozwoli Ci posiadać siedzibę w Polsce. Tak więc wirtualne biura są świetne, ponieważ umożliwiają posiadanie dowolnej lokalizacji, którą udostępnia inna firma.

Jest przydatne dla freelancerów, osób samozatrudnionych i agencji cyfrowych, a także każdej innej osoby, która potrzebuje niezawodnego środowiska do obsługi rachunkowości, poczty czy telefonów. Łatwo zauważyć, że istotnym atutem jest możliwość pozbycia się niechcianych telefonów, aby skuteczniej skupić się na swoich obowiązkach.

Wirtualne biuro to skuteczny sposób na efektywniejsze zarządzanie małej wielkości firmą. Może być wykorzystywana przez firmy do prowadzenia własnej działalności bez potrzeby wynajmowania fizycznej przestrzeni, aby posiąść wybrany adres.

W przeszłości prawie każdy pracował w fizycznym biurze na komputerze udostępnionym przez firmę, w której był zatrudniony. Dziś do zarządzania wszystkimi swoimi sprawami ludzie korzystają z domowych stanowisk. Skoro te czasy już minęły, zaczęły powstawać rozwiązania, które umożliwią outsourcing różnych zadań. Nie ma potrzeby płacenia czynszu lub zatrudniania personelu. Mała firma nie musi płacić za dodatkową obsługę, dzięki czemu może istnieć.

Udostępnianie swojego domowego adresu związane jest z jego udzieleniem innym osobom. Właściciele mieszkań rzadko się na to zgadzają, a my sami nie chcielibyśmy, aby ktoś wiedział, gdzie pracujemy i jednocześnie mieszkamy.

Ile kosztuje wirtualne biuro?

Wirtualne biura zwykle kosztują od 50 do 200 zł na miesiąc i wymagają posiadania własnej działalności gospodarczej lub spółki. Korzystanie z nich na co dzień umożliwia korzystanie z usług obsługi księgowości, rachunkowości oraz finansów. Skutek oszczędnościowy jest widoczny gołym okiem. Cena za powierzchnię biurową to przynajmniej 1000 zł.

Wirtualne biuro opłaca się w abonamencie, a jego koszt jest uzależniony od pakietu wybranych usług. Dodatkowe usługi prawdopodobnie będą rozliczane oddzielnie. Na przykład wynajem biurek to dodatkowy koszt. Podobnie jest w przypadku sal konferencyjnych, których koszt może wynieść od 100 do 300 zł na godzinę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here