Soczewki kontaktowe

Liczne zalety soczewek kontaktowych sprawiają, że każdy, kto je wypróbował, chce już przy nich pozostać. Można się jednak spotkać z opinią, że ta metoda korekcji wad wzroku jest droga. Czy wygoda i komfort faktycznie muszą oznaczać większe wydatki? Absolutnie nie! Soczewki wcale nie muszą być kosztowne, ale trzeba wiedzieć jak je wybierać. W tym celu trzeba zapoznać się bliżej z tematem, by wybrać najlepszą dla siebie opcję. Podpowiadamy jak to zrobić!

Soczewki kontaktowe – dla kogo są dobre?

Soczewki kontaktowe to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują na co dzień korekcji wady wzroku. Mogą z nich korzystać pacjenci z:

– krótkowzrocznością

– dalekowzrocznością

– presbiopią

– astygmatyzmem

Jeśli do nich należysz, to doskonale wiesz, co oznacza brak pomocy optycznych: trudności z odczytywaniem tekstu, nieostry obraz, szybko postępujące zmęczenie wzroku z powodu dużego napięcia mięśni gałek ocznych, szczególnie podczas pracy przed komputerem.

Współczesna technologia produkcji soczewek pozwala na korekcję bardzo dużych wad – sięgających nawet do 20 dioptrii. Materiał hydrożelowy lub silikonowo-hydrożelowy, z których robi się soczewki, jest delikatny dla oka, elastyczny, o wysokim uwodnieniu i tlenoprzepuszczalności. To wszystko sprawia, że prawidłowo dobrana soczewka jest niewyczuwalna na oku.

Przewaga soczewek nad okularami

Część osób woli nosić okulary –  to jest zupełnie w porządku i ma niezaprzeczalnie dobre strony. Ale okulary bywają też problematyczne. Nie każdy dobrze się w nich czuje, bo dodają lat lub trudno nam znaleźć pasujące do urody oprawki. Poza tym – okulary są kłopotliwe dlatego, że łatwo się brudzą ich szkła i wymagają przemywania, parują przy przechodzeniu z dworu do ciepłych pomieszczeń. A gdy potrzebujemy założyć maseczkę medyczną – natychmiast zachodzą mgłą.

Okulary przeszkadzają podczas różnych aktywności sportowych. Czy choć jeden z wymienionych powodów, dla których nie lubimy okularów, jest Ci znany? Jeśli tak, przekonaj się jak łatwo to zmienić. Ale pamiętaj też, że wybór między okularami a soczewkami nie musi być zero-jedynkowy, czyli: albo jedno, albo drugie. Soczewki mogą być świetnym uzupełnieniem, które sprawdzi się w określonych sytuacjach.

Dobór odpowiednich soczewek kontaktowych

Decydując się na soczewki kontaktowe, musisz umówić się na wizytę i okulisty lub optometrysty. W tym artykule sprawdzisz jak się przygotować do badania wzroku i pierwszej aplikacji soczewek: https://www.bezokularow.pl/poradnik/jak-sie-przygotowac-do-badania-wzroku-i-aplikacji-soczewek

Warto wiedzieć jakie mamy możliwości. Na rynku dostępne są soczewki:

– jednodniowe

– dwutygodniowe

– miesięczne

– kwartalne

Jeśli potrzebujesz skorzystać z soczewek tylko czasami, np. podczas podróży – wówczas soczewki jednodniowe są najlepszą opcją. Nie musisz dodatkowo zaopatrywać się w płyn do pielęgnacji soczewek i pojemnik do ich przechowywania. Z kolei jeśli korzystasz z tej metody korekcji na co dzień i szukasz sposobu na tanie soczewki kontaktowe https://www.bezokularow.pl/tanie-soczewki-kontaktowe, to z pewnością znajdziesz coś dla siebie wśród wielorazowych produktów.

Soczewki kontaktowe – taniej przy dłuższym użytkowaniu

Osoby, które noszą soczewki na co dzień, mogą sporo zaoszczędzić poprzez wybieranie produktów o dłuższym czasie użytkowania. Świetnie sprawdzają się soczewki miesięczne. W ofercie sklepów z soczewkami, takich jak Bezokularow.pl, jest duży wybór różnych producentów.

Cena soczewek będzie niższa również wtedy, gdy kupisz większe opakowanie. Zrobisz sobie w ten sposób zapas na dłuższy czas, a cena jednostkowa okaże się dużo bardziej atrakcyjna. Oszczędność na soczewkach zapewnią Ci także zakupy w zestawach. To bardzo praktyczne, gdy możesz je kupić wraz z płynem do pielęgnacji soczewek, który przecież i tak będzie Ci potrzebny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here