Strona internetowa - kody.
fot.unsplash.com

Prowadzisz biznes i właśnie zakładasz witrynę internetową dla swojej firmy. Jak zrobić skuteczną stronę internetową? O czym trzeba pamiętać przy tworzeniu strony internetowej i jak ją zoptymalizować.

W dzisiejszych czasach, bardzo istotną rzeczą dla Twojej firmy jest zbudowanie strony internetowej i jej optymalizacja. Przyjrzyjmy się elementom, które sprawiają, że strona internetowa jest skuteczna.

Witryna z celami

Skuteczna witryna internetowa musi mieć konkretne cele:

  • Jakie korzyści chcesz uzyskać dzięki swojej stronie internetowej?
    • poprawa twojego rozgłosu?
    • generowanie leadów (zdobywanie nowych perspektyw)
    • wzrost obrotów (tj. znalezienie nowych klientów w internecie )?
    • zwiększona satysfakcja klientów?
    • automatyzować i personalizować relacje z klientami ?
  • Jakie informacje chcesz udostępniać?
  • Czego oczekujesz od internautów? Na co czeka twój target(osoby)? Jakie działania powinni podjąć?

 Ta pierwsza faza jest bardzo ważna i określi cały cel Twojej witryny. Jeśli masz zamiar stworzyć swoją witrynę, te elementy muszą być wyraźnie widoczne w jej specyfikacjach

Twoja strona internetowa działa bez zarzutów

Nie zagłębiając się zbytnio w aspekt techniczny, chcemy tylko podkreślić, że witryna musi teraz przestrzegać kilku zasad, aby można było ją znaleźć i oferować użytkownikom Internetu najlepsze wrażenia z użytkowania. Dobra strona internetowa powinna być:

  • responsywna, czyli przystosowana do czytania na wszystkich ekranach (iPhone, Android, iPad, tablety itp.)
  • umiarkowanie używać javascript
  • mieć potężny CMS (system zarządzania treścią), w którym można dokonać prostych zmian i łatwo edytować zawartość 
  • być dostępna
  • brać pod uwagę elementy naturalnego odwoływania się (SEO), takie jak organizacja treści i doświadczenie użytkownika

Google nie jest już przyjazne witrynom, które nie są „przyjazne dla urządzeń mobilnych” ani bezpieczne, więc pospiesz się z aktualizacją!

Laptop otfarty na stronie internetowej sklepu internetowego z meblami.
fot.unsplasz.com

Twoja strona internetowa jest dobrze wypozycjonowana w Google

Twoja witryna jest indeksowana w sieci i dzięki temu może zostać znaleziona przez Twoich potencjalnych klientów. Jednak pozycjonowanie stron internetowych jest coraz trudniejsze. Cała kwestia widoczności w Google dotyczy tego, co robisz, a nie tego, kim jesteś. Dlatego też oczywiste jest wdrożenie odpowiedniej strategii dla SEO.

Przykład 

Weźmy konkretny przykład: wyobraźmy sobie, że jesteś firmą produkującą sprzęt bezpieczeństwa na placach budowy i nazywasz się „Bezpieczna Budowa”.

  • Sytuacja 1:

Jeśli użytkownik wpisze w Google „Bezpieczna Budowa”, istnieje duża szansa, że ​​pierwszym wynikiem wyszukiwania będzie Twoja witryna (miejmy nadzieję). I to jest całkiem normalne! Internauta Cię zna i dlatego szuka Twojego imienia. To ruch bezpośredni.

  • Sytuacja 2:

Teraz wyobraź sobie internautę, który nie zna firmy “Bezpieczna Budowa” i szuka kasku ochronnego na plac budowy. Dlatego będzie wpisywać w Google „kask ochronny”. Jeśli firma “Bezpieczna Budowa” nie wykonała wcześniej dogłębnych naturalnych odniesień/SEO na swojej stronie, nasz internauta NIGDY nie będzie mógł znaleźć tej za pomocą tego hasła. 

Przyznaj, że szkoda byłoby przegapić kogoś, kto konkretnie chce kupić to, co oferujesz! 

 Strona internetowa ze strategią

Masz nowy sklep, nowy punkt sprzedaży, ale tym razem online. Twoja inwestycja nie powinna ograniczać się do części technicznej. Będziesz zatem musiał zintegrować swoją strategię marketingową zgodną z celami, aby:

  • przyciągnąć internautów za pomocą bloga i portali społecznościowych, ale także własnych danych klientów (CRM)
  • sprostać ich oczekiwaniom i problemom: używając odpowiednich treści we właściwym czasie
  • przekształcić tych odwiedzających w potencjalnych klientów (leady, zapytania ofertowe lub spotkania itp.)
  • przekształcić potencjalnych klientów w klientów za pomocą automatyzacji marketingu do pielęgnowania i utrzymywania relacji z potencjalnymi klientami. 

Tutaj dotykamy filarów metodologii Inbound Marketingu: przyciągaj, konwertuj, podsumowuj i zachwycaj! 

Wszystkie problemy z widocznością w Google wchodzą w grę i znajdują odpowiedź w tworzeniu treści. Technologia cyfrowa zakłóciła zasady tradycyjnego marketingu: teraz chodzi o przyciągnięcie konsumentów do witryny marki poprzez wysokiej jakości treści redakcyjne online. Klienci szukają informacji online, więc musisz dać im je Ty lub konkurencja się tym zajmie. Proste i podstawowe.

Sytuacja

Firma “Bezpieczna Budowa”, aby dotrzeć do szerszej publiczności opracowała posty na blogu, takie jak:

  • 3 wskazówki, jak lepiej zabezpieczyć miejsca renowacji
  • 5 materiałów bezpieczeństwa, które każda osoba powinna mieć w domu

Internauci szukający informacji edukacyjnych są zadowoleni, a wizerunek firmy poprawił się. To od Ciebie zależy, czy ustalisz odpowiednią strategię redakcyjną, która będzie koncentrować się na problemach Twoich klientów (biorąc pod uwagę wyszukiwania w Google i konkurencji), a nie na Twojej marce.

strona internetowa
fot.unsplash.com

Filar swojej obecności online to Twoja strona internetowa, dlatego warto uczynić ją bardziej wydajną! Określ cele, upewnij się, że używasz elementów technicznych zgodnie z zasadami i popracuj nad SEO dla swojej witryny. Produkcja treści jest dziś kluczowym elementem marketingu internetowego, bez którego nie można się obejść. Dlatego zapoznaj się z Google Ads, by jeszcze lepiej wykorzystać potencjał internetu. Jeśli tego nie zrobisz, konkurencja zrobi to za Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here