Tablet, na którym widać platformę e-learningową.
fot.unsplash.com

Jak inteligentnie wybrać platformę szkoleniową online? Odpowiedź na to pytanie wymaga uwzględnienia wielu kryteriów i parametrów. Aby znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie, nic nie powinno być pozostawione przypadkowi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi 5 najlepszymi platformami szkoleniowymi na rynku!

Rozwój osobisty jest ważną kwestią dla każdego z nas. Jednak czasem ciężko wygospodarować czas na dodatkowe kursy i szkolenia. Z pomocą przychodzą nam platformy e-learningowe. Są one dostępne w różnych stylach i oferują zbiór różnych narzędzi do nauki zdalnej. Zwykle, szukając najlepszych opcji online, konieczne jest porównanie kilku platform. Oto nasz ranking najlepszych platform do nauki przez Internet:

EDX

Platforma edukacyjna stworzona przez Massachusetts Institute of Technology i Harvard University. Oferuje kursy online w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim czy włoskim. Swoją popularność zawdzięcza  różnorodności kursów. Możesz na niej znaleźć szkolenia z dziedziny ekonomii, finansów, prawa, a nawet medycyny. Jej dużą zaletą jest to, że oferowane kursy najczęściej są bezpłatne. Zapłacisz dopiero, gdy zależy Ci na uzyskaniu certyfikatów informujących o ukończeniu kursów. Portal wyróżnia się również współpracą z prestiżowymi ośrodkami akademickimi.

UDEMY

Ta platforma ma w swojej ofercie ponad 65 tysięcy kursów. Kursy są dostępne w 50 językach, a w tym w języku polskim. Udemy stawia na praktyczną wiedzę i zdobywanie konkretnych umiejętności. Znajdziemy tam kursy z kategorii marketingu i biznesu czy programowania. Kursy z reguły są płatne, ale platforma często oferuje duże zniżki i promocje. Posiada też dużą pulę bezpłatnych kursów. 

LINKEDIN LEARNING

Funkcjonuje na zasadzie subskrypcji. Posiadając konto konto premium na LinkedIn otrzymujesz dostęp do pokaźnej wideoteki kursów. Oferowane kursy prowadzą eksperci z różnych dziedzin. Szkolenia i kursy dostępne są w kilku językach.

COURSERA

To platforma e-learningowa, która posiada w swojej ofercie ponad 2 tysiące kursów i szkoleń, w tym także akredytowane. Na rynku wyróżnia się formą szkoleń, gdyż na kurs składają się filmiki, teksty i projekty. 

SKILLSHARE

Platforma działa podobnie jak LinkedIn Learning, czyli na zasadzie stałej subskrypcji. W swojej ofercie posiada 30 tysięcy kursów, a żeby zachęcić użytkowników do korzystania oferuje pierwszy miesiąc subskrypcji za darmo. Ich kursy prowadzą właściciele firm, przedsiębiorcy i inni eksperci. Tematyka kursów jest również różnorodna. Możesz tam znaleźć szkolenia z dziedziny fotografii, technologii, pisania, przedsiębiorczości czy biznesu. 

Ekran monitora, na którym włączona jest platforma e-learningowa "shareskills"
fot.unsplash.com

Kryteria wyboru platformy

Oprócz wymienionych wyżej 5 platform e-learningowych, na rynku dostępnych jest o wiele więcej możliwości zdalnej nauki. Rozwój pracy zdalnej wpłynął również i na rozwój zdalnej edukacji. Firmy zaczęły akceptować certyfikaty kursów robionych przez Internet, a nawet same wysyłają swoich pracowników na takie szkolenia. W obliczu mnóstwa ofert musisz zachować pięć kryteriów oceny i wyboru:

  1. Ergonomia witrynyPrzejrzystość i układ informacji, przekazywanych użytkownikom, wiele mówi o jakości stosowanych strategii edukacyjnych.
  2. Oferta szkoleniowaMusi być bogata i wyraźna, a także mieć spójną strukturę. 
  3. Wartość nauczaniaJakość testów ewaluacyjnych oferowanych przez usługodawcę jest wskaźnikiem jakości szkolenia, które realizuje.
  4. Ograniczenia techniczneSprawdź, czy sam dostawca usług zapewnia hosting dla platformy i dokładny charakter wszelkich zasobów technicznych.
  5. Elastyczność cenowa – Ceny muszą być w stanie idealnie dopasować się do konkretnych potrzeb: płacić tylko za to, co jest używane.
  6. Certyfikaty – sprawdź czy witryna oferuje certyfikowane kursy i czy te certyfikaty są cenione w danej branży.
Ekran monitora , na którym widac kobietę prowadzącą kurs i ręce zapisujące w notatniku.
fot.unsplash.com

Niezależnie od tego czy chcesz rozwinąć swoje umiejętności, które są niezbędne w Twojej obecnej pracy, czy szukasz pracy i chcesz podnieść swoją wartość rynkową, kursy online to świetne rozwiązanie. Zabierają mniej czasu niż kursy stacjonarne i możesz je w pełni dostosować do swojego trybu życia. Wybierz najlepszą platformę e-learningową dla siebie i zdobądź nowe umiejętności bez wychodzenia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here