Smartfon z włączoną aplikacją LinkedIn i liść
fot.unsplash.com

Na pewno już słyszałeś o portalu LinkedIn, ale czy potrafisz wykorzystać w pełni jego potencjał? LinkedIn to nie tylko internetowe CV.  Niezależnie od tego, czy masz profil osobisty, czy profil poświęcony Twojej firmie lub instytucji, wykorzystując w pełni potencjał możesz rozwinąć swoją karierę czy firmę. 

Co to jest LinkedIn

LinkedIn to portal społecznościowy utworzony w 2002 roku. Należy do grupy Microsoft i i tworzy internetową społeczność dla firm, osób poszukujących pracy lub rekruterów. LinkedIn pozwala na pełną prezentację Twoich osiągnięć zawodowych i odbytych szkoleń, dzięki profilowi ​​z wieloma sekcjami i funkcjami. Podsumowanie pozwala w atrakcyjny sposób zaprezentować Twojej wiedzy i doświadczenia.

Do czego służy LinkedIn

Ta platforma jest przeznaczona do kontaktów zawodowych i handlowych. Na LinkedIn znajdziesz przede wszystkim firmy i profesjonalistów, którzy chcą uzyskać widoczność, wypromować swoją markę, skontaktować się z nowymi ludźmi, stworzyć sieć, a nawet rozwinąć swój biznes. Znajdziesz tam również rekruterów. Dzięki dobrze wypełnionemu profilowi możesz dostać ciekawą ofertę pracy od Headhunterów. Jeżeli prowadzisz firmę, LinkedIn to świetne miejsce, aby pokazać swoją profesjonalność i znajomość branży. W ten sposób poszerzysz swoją bazę potencjalnych klientów.

Dlaczego warto być na LinkedIn

LinkedIn jest doskonałym narzędziem do rozwijania sieci biznesowej, gdyż jego podstawowym celem jest umożliwienie swoim członkom rozwijania swojej sieci zawodowej. Dzięki LinkedIn interakcja z klientami, pracownikami czy rekruterami nigdy nie była łatwiejsza. 

Mężczyzna siedzący przy biurko a na ścianie napis LinkedIn
fot.unsplash.com

Główne zalety LinkedIn to:

  • LinkedIn pozwala zaistnieć w Internecie – posiadanie profilu na LinkedIn jest równoznaczne z zaistnieniem w wyszukiwarce Google. LinkedIn jest też potężnym narzędziem, jeśli chcesz wspierać obecność swojej firmy w Internecie.
  • Dzięki LinkedIn jesteś na bieżąco – dzięki LinkedIn możesz dowiedzieć się więcej o swoich klientach, potencjalnych klientach, pracownikach lub wszelkich innych zmianach w Twojej dziedzinie działalności.
  • LinkedIn to świetne narzędzie do zademonstrowania swojej wiedzy -LinkedIn pozwala publicznie udowodnić Twoją wiedzę. Możesz tworzyć treści, publikować artykuły, utworzyć grupę lub dołączyć do grup, która Cię interesują. 
  • LinkedIn pomaga znaleźć i przyciągnąć klientów
  • LinkedIn służy Twojej autoreklamie – rozwijanie własnego wizerunku nigdy nie było ważniejsze niż obecnie. Dodatkowo, dzięki systemowi rekomendacji, Twoje umiejętności są potwierdzone przez innych, a co za tym idzie, jesteś bardziej wiarygodny. Udzielanie rekomendacji jest równie ważne, bo pokazuje, że jesteś aktywny i wiesz, jak rozpoznać umiejętności innych.
  • LinkedIn to jedna z największych na świecie platform ogłoszeń o pracęjeżeli poszukujesz pracy, to dzięki LinkedIn jesteś na bieżąco z najświeższymi ofertami. Pracodawcy regularnie zamieszczają tam nowe oferty pracy
Fragment monitora, na którym widać CV na LinkedIn
fot.unsplash.com

Podsumowując, LinkedIn to świetne narzędzie, aby promować siebie lub swoją firmę. Jest to sieć społecznościowa, która daje Ci wiele możliwości, niezależnie od tego czy chcesz znaleźć nową pracę czy wypromować swoją firmę.  Daje Ci możliwość zwiększenia swojej wiarygodności i widoczności w sieci. Dzięki LinkedIn, możesz również stać się ekspertem na swoim rynku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here