Tablet na którym widać schemat
fot.unsplah.com

W obliczu rosnącego sukcesu nauczania online możesz rozważać wybór tego systemu nauczania. Poznaj wady i zalety kursów online i zdalnego nauczania. Jeżeli obecnie szukasz pracy i myślisz o podniesieniu swoich kwalifikacji lub chcesz się przebranżowić, nie rezygnując z obecnej pracy, kursy online są świetną alternatywą dla Ciebie. Jednak, jak wszystko, takie kursy mają swoje mocne i słabe strony. Poznaj je.

5 zalet nauczania zdalnego

Pracuj w znanym środowisku

Kształcenie na odległość jest bardziej uspokajające i powoduje mniej stresu. Możesz utrzymać  swoje standardy, aby łatwiej zorganizować przestrzeń roboczą. Jeżeli na co dzień mamy dużo bodźców, dzieci, praca w biurze i wszelakie inne obowiązki, to jest to dobry sposób by sobie nie dokładać. Życie w biegu i tak bywa bardzo męczące i wymaga umiejętności radzenia sobie ze stresem. 

Pozostań w kręgu rodzinnym

Kurs online jest odpowiedzią dla tych, którzy nie chcą opuszczać swoich rodzin. Wsparcie, jakie rodzina zapewnia w trakcie nauki zawodu, jest znaczącym przywilejem. Jeżeli masz dzieci i nie marzysz o rezygnacji z roli rodzica to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Dodatkowo, praca w domu pomaga wzmocnić więzi rodzinne.

Równowaga

Nauka zarządzania czasem wydaje się być kluczem do sukcesu. Ważne jest, aby postępować w nauce we własnym tempie. Kursy online pozwalają Ci znaleźć równowagę między życiem rodzinnym a nauką. Nie ma ograniczeń czasowych, a Twój harmonogram na tydzień może być plastyczny. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich potrzeb.

Możliwość łączenia

Naukę zdalną możesz bez problemu połączyć z innymi Twoimi zainteresowaniami czy obowiązkami, a przede wszystkim z pracą zawodową. Niezależnie czy jest to praca na etacie, czy również praca zdalna, możesz dostosować swój plan szkoleń. Ważne żeby dobrze się zorganizować i przystosować swoją przestrzeń do nauki i/lub pracy.

Ucieczka przed egzaminami

Duża liczba kursów daje uczniom zwolnienie z regularnych egzaminów. Z drugiej strony konieczne jest przystąpienie do egzaminów końcowych w celu uzyskania certyfikatu. Wielu uczniów zdaje sobie sprawę z niepokoju, jaki może wywołać podejście do egzaminu, w którym każda ocena prawdopodobnie wpłynie na ogólną średnią. Ten system uczenia się jest lekarstwem na ten niepokój.

Dziewczyna ucząca się na kocu w parku.
fot.unsplah.com

5 wad nauczania na odległość

Brak kontroli 

Pragnienie zwlekania jest świetne, jeśli pozwalasz sobie na zbyt dużą swobodę podczas studiów. Tak więc uczenie się zdalne może być szkodliwe dla uczniów, którzy mają tę irytującą tendencję do odkładania wszystkiego na następny dzień. Podstawą do ukończenia kursu online jest motywacja, samodyscyplina i systematyczności. W tego typach kursach łatwo stracić kontrolę i zrobić sobie duże zaległości co prowadzi do zniechęcenia.

Niekontrolowana edukacyjna

Wadą kursów zdalnych jest brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Jeżeli jest to szkoła, która prowadzi zajęcia w trybie online, to możesz kontaktować się z nauczycielami przez e-mail lub telefon. Natomiast jeżeli chodzi o kursy online to takiej możliwości często brak.

Brak kontaktu z ludźmi

Wybierając naukę zdalną czy kurs przez platformę e-learningową nie mamy możliwości poznania nowych ludzi. Mimo, że dalej rozwijamy swoje umiejętności i poszerzamy wiedzę to jednak nie mamy dostępu do ludzi, którzy mają podobne zainteresowania. A ludzie często są inspirujący, motywują nas i pomagają. Spotkanie z innymi studentami może mieć wpływ na Twój sukces i Twoją karierę. 

Chłopak czytający podręcznik i palący papierosa.
fot.unsplah.com

Uznanie świata pracy

Ostatnia wada (i nie najmniej ważna): legalność dyplomu wydanego przez organizacje szkolące na odległość. Rzeczywiście, uznanie twojego szkolenia przez świat zawodowy nie jest czymś, co nabywa się na podstawie twojej rejestracji. Aby podjąć właściwą decyzję,  znajdź listę dyplomów i certyfikatów uznawanych przez państwo i cenionych wśród firm. Nie poparta dokumentami wiedza może doprowadzić do frustracji, gdyż zainwestujesz swój czas, siłę i pieniądze, a ta inwestycja może Ci się nie zwrócić tak jakbyś tego oczekiwał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here