Laptop, telefon komórkowy i notatnik na łóżku.
fot.pexels.com

W obliczu pandemii COVID-19 rynek pracy, jaki i podejście pracowników i pracodawców, zmieniło się. W przeciągu krótkiego czasu bardzo rozwinęła się forma pracy jaką jest praca zdalna. Zastanawiasz się, czy nie chcesz kontynuować pracy na home office nawet po powrocie do normalności? Należy pamiętać, że wiele firm myśli o oferowaniu swoim pracownikom pozostania w pracy zdalnej, nawet po zakończeniu pandemii.

Jeśli lubisz pracę zdalną, gdyż masz dużą elastyczność w pracy lub jeśli po prostu chcesz spróbować pracy zdalnej to jest to z pewnością dobry moment. Jak dobrze szukać pracy zdalnej i jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy?

Dlaczego warto rozważyć pracę zdalną?

Po przybyciu do biura masz w zwyczaju pić kawę i rozmawiać przez kilka minut z kolegami. Ci sami koledzy, przeszkadzają Ci regularnie w ciągu dnia pracy, aby zadać Ci pytanie lub opowiedzieć anegdotę. Pod koniec dnia nie ukończyłeś swoich zadań, a stres przejmuje kontrolę. Praca poza siedzibą firmy oznacza unikanie wielu rozpraszaczy, a co za tym idzie, zwiększa produktywność. Masz poczucie (dobrze) wykonanej pracy, osobistą satysfakcję i jeden stres mniej w swoim życiu dzięki pracy w trybie home office. A to nie jedyne zalety.

Oszczędzaj koszty i czas transportu

Bez względu na to, jak daleko od biura znajduje się dom, nudzisz się codzienną podróżą. Poza tym marnujesz znaczną ilość czasu i wydajesz dużo pieniędzy na benzynę lub bilety komunikacji miejskiej. Przerwanie rutyny dojazdów do pracy oszczędza czas i pieniądze.

Pracuj, gdzie chcesz i kiedy chcesz

Praca zdalna daje tę niesamowitą możliwość: Twój komputer jest wystarczający, aby wykonywać swoje obowiązki. Możesz podróżować, gdzie chcesz, bez konieczności robienia przerw w pracy. Nie chodzi oczywiście o udawanie pracy. ale ustawienie przedziałów czasowych w egzotycznym otoczeniu, zgodnie ze swoimi pragnieniami lub obowiązkami. Mniej stresu, niezaprzeczalna oszczędność czasu i nieograniczona mobilność. Praca zdalna podnosi jakość życia, ale, by to osiągnąć, trzeba umieć się dobrze zorganizować na tak zwanym home officie.

Dziewczyna w aucie pracująca na laptopie.
fot.pexels.com

Jak znaleźć pracę zdalną.

Jeśli chcesz znaleźć pracę, w której możesz pracować w domu przez 100% czasu, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zwiększyć swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy: 

1. Określ ścieżkę kariery, które promują telepracę 

Kluczem do znalezienia dobrze płatnego stanowiska pracy zdalnej jest ustalenie umiejętności potrzebnych do pracy zdalnej i firm, które obecnie rekrutują. Prace związane z technologią informacyjną, obsługą klienta i edukacją często można wykonywać zdalnie. Należy pamiętać, że większość zawodów związanych z pracą zdalną wymaga umiejętności korzystania z określonych technologii komputerowych. Także warto zapoznać się z narzędziami, koniecznymi do wykonywania pracy zdalnej.

2. Używaj słów kluczowych do wyszukiwania w Internecie

 Wiele firm używa różnych terminów do opisania pracy zdalnej. Home office to model, w którym pracownicy pracują i wykonują wszystkie zadania z domu. Oto kilka przykładów słów kluczowych, używanych w ofertach pracy zdalnej: zdalnie, praca z domu, wirtualny… Zapisz słowa kluczowe, które Twoim zdaniem są najbardziej odpowiednie do poszukiwania pracy, i przetestuj je w wyszukiwarce. W tytule stanowiska najczęściej pojawia się tylko jedno z tych słów kluczowych  Po zidentyfikowaniu odpowiednich słów kluczowych, powiąż je z nazwami stanowisk, na przykład z wyszukiwaniem „Praca zdalna księgowy” czy “Wirtualna asystentka”. Możesz również poszukać informacji na temat wymaganych umiejętności, takich jak „tworzenie stron internetowych”. 

3. Twórz alerty  

Niektóre witryny z ofertami pracy umożliwiają tworzenie alertów, które powiadamiają o nowych ofertach pracy na podstawie określonego stanowiska. Te alerty mogą mieć formę wiadomości e-mail lub powiadomienia na smartfonie. Żeby być na bieżąco, warto włączyć takie alerty. 

4. Dowiedz się, które firmy zatrudniają telepracę 

Tysiące firm zatrudnia wielu pracowników do pracy zdalnej, niezależnie od tego, czy są to małe firmy, czy giganci. Dowiedz się jakie zawody najczęściej pracują w trybie zdalnym. Znalezienie wymarzonej pracy może trochę potrwać, ale nie poddawaj się zbyt łatwo. Zorientuj się czy możesz dodatkowe kursy, które przybliżą Cię do pracy z domu. Jeśli każdego dnia poświęcisz trochę wysiłku na poszukiwanie pracy i kontakty biznesowe, wkrótce będziesz mógł skorzystać z nowej, zdalnej, pracy. 

Dziewczyna siedząca na dywanie z laptopem na kolanach.
fot.pexels.com

Praca zdalna to nie tylko obecny trend, ale również pewne nowe wytyczne, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Pandemia zmieniła nasze postrzeganie pracy. Pracodawcy otworzyli się na pracę zdalną i dostosowali swoje narzędzia i kulturę organizacyjną do tego typu funkcjonowania firmy. Pracownicy natomiast, nauczyli się, jak efektywnie pracować z domu. Home office to trend, który prawdopodobnie nie zniknie mimo zakończenia pandemii. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here