Czym są skrzyniopalety

Przechowywanie oraz transportowania towarów jest prostsze jeśli użyję się do tego wysokiej jakości i wytrzymałych skrzyniopalet. Skrzynie plastikowe dzięki swojej budowie pozwolą ochronić towar przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz w łatwy sposób je magazynować.

Czym są skrzyniopalety?

Skrzyniopaleta swoim wyglądem przypomina drewnianą skrzynkę i najczęściej ma ona rozmiar 1200 x 800 mm lub 1200 x 1000 mm. Skrzynie plastikowe umożliwiają magazynowanie oraz transportowanie towarów. Skrzyniopalety wyposażone w płozy umożliwiają ich przewożenie przy użyciu wózka widłowego, a skrzyniopalety mające kółka łatwo można przesunąć ręcznie i szczególnie sprawdzają się one w małych magazynach. Skrzyniopalety mające płozy mogą być obracane o 360 stopni co ułatwia rozładunek towarów w nich przewożonych. Wiele modeli skrzyniopalet posiada nakładaną pokrywę, która umożliwia dodatkową ochronę przechowywanych materiałów. Skrzyniopalety w wielu przypadkach wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta i dopasowane są do jego wymagań.

Typy skrzyniopalet

Skrzyniopaleta może być wykonana z różnych tworzyw, którymi są:

– plastik – skrzynie takie mają podstawę z europalety i są one stosowane do magazynowania artykułów spożywczych,
– drewno – drewniane skrzyniopalety mają podstawę zrobioną z drewnianej europalety i umożliwiają bezpieczny transport oraz magazynowanie towarów,
– metal – skrzyniopalety metalowe mają bardzo dużą wytrzymałość i skutecznie chronią towar przed uszkodzeniami. Wybór tworzywa z jakiego stworzona jest Skrzyniopaleta opiera się na tym do czego skrzyniopaleta będzie używana oraz do warunków jej użytkowania.

Czyszczenie skrzyniopalet

Skrzyniopalety wykonane z tworzywa umożliwiają ich szybkie oraz łatwe czyszczenie. Dzięki zaokrąglonym krawędzią w skrzyniach plastikowych nie gromadzi się brud. Wnętrze skrzyniopalety ma gładką powierzchnię, co umożliwia łatwe mycie skrzyniopalety. Skrzyniopalety posiadające atesty PZH dopuszczone są do przechowywania żywności, wybranych kwasów oraz substancji żrących. Plastikowe skrzyniopalety są odporne na warunki atmosferyczne jakimi są wiatr, deszcz oraz odporne są na wilgoć, zarysowania i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here