magazyn

W internecie znajdziemy ogromną ilość ogłoszeń typu wynajem powierzchni magazynowych. W zależności od wielkości naszej firmy oraz tego co chcemy tam magazynować powinniśmy znaleźć w wyszukiwarce odpowiednie ogłoszenie dla siebie.

Posiadając firmę niewielkiej wielkości dobrym wyborem będzie wynajęcie magazynu typu self storage, który jest niczym innym jak kontenerem z możliwością składowania naszego towaru. Ogromną zaletą takiego magazynu jest to, że podjechać możemy samochodem pod same drzwi. Otrzymamy często indywidualny kod dostępu zapewniający wjazd na teren magazynów oraz odblokowanie alarmu. Dzięki tym zabezpieczeniom nie musimy się martwić o nasz magazyn. Przechowywać tam możemy dosłownie wszystko. Niejednokrotnie potrzebować będziemy magazynu, który pomoże nam w przechowywaniu ważnych dla nas dokumentów lub niepotrzebnych rzeczy.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia

Składowanie wielkich rzeczy w domu bywa dla nas zazwyczaj uciążliwe. W samej przeprowadzce w inne miejsce dobrze jest wyszukać tego typu magazyn, żeby nie martwić się o składowanie mebli bądź innych drogocennych rzeczy. Takie magazyny skierowane są nie tylko do firm ale również do osób indywidualnych. Firmy oferują długoterminowe jak i krótkie umowy najmu takiego magazynu. Polska jest obecnie największym rynkiem powierzchni magazynowych i logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Powierzchnie magazynowe do wynajęcia w naszym kraju mają duży popyt na wynajem bądź sprzedaż. Rynek ten należy do najszybciej rozwijających się w Europie. Wysoki rozwój osiąga aktualnie również rynek sklepów e-commerce.

Magazyny logistyczne

W okresie pandemii znacznie większą ilość ludzi niż wcześniej decyduje się na biznes przez internet. Sklepy e-commerce osiągają bardzo duże zyski. Prowadząc taki sklep znakomitą opcją będą magazyny logistyczne umożliwiające nam bezpośredni transport do klienta i składowanie całego towaru ze sklepu w naszym magazynie. Stworzenie od podstaw magazynu o sporej powierzchni zajmuje kilka miesięcy lecz nie każdy jest gotów zapłacić takie pieniądze i czekać. Zarobki na magazynach są praktycznie pewne. Wynajem hal magazynowych na okres na przykład 3 lat gwarantuje nam zysk przez cały ten czas. Koszty najmu zaczynają się od 20zł za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Przy tym najemca zobowiązany będzie płacić koszty mediów, ogrzewania i dodatkowych opłat o czym nie można zapomnieć. Zakup hali magazynowej bardzo się opłaca i wielu przedsiębiorców decyduje się na taki ruch. Ryzyko jest niskie, a zwrot pieniędzy możemy zauważyć szybciej niż może się wydawać. Inwestor zajmuje się w tym wypadku szukaniem dzierżawców, a firma deweloperska zajmie się całą resztą.

Jedną z kluczowych rzeczy decydując się na wynajem magazynu z pewnością będzie jego lokalizacja. Wiadome jest, że najlepszą lokalizacją będzie ta najbliższa od naszej firmy bądź jej działań. Jeśli nie ma takiej możliwości powinniśmy szukać magazynu z łatwym dojazdem. Pomoże nam to zmniejszyć koszty dojazdu i transportu towaru. W wielu branżach dobrze jest posiadać magazyn blisko głównych dróg i autostrad. Trzeba pamiętać również o tym, że tańsze nie zawsze znaczy lepsze, a w tym wypadku wielkość magazynu będzie dla nas najbardziej znacząca. Powierzchnia magazynowa musi być dostosowana do potrzeb naszej firmy. W zależności od branży musimy wybrać optymalne dla nas rozwiązanie. Jednej osobie sprawdzi się mały magazyn, inna już będzie potrzebować ogromnej hali. Nie powinno się wynajmować magazynu o zbyt dużej powierzchni. Jednak nieco większa powierzchnia magazynowa może przydać nam się w przyszłości. W miastach takich jak Warszawa, Łódź, Kraków, Katowice, Szczecin, Łódź czy Gdańsk na pewno znajdziemy odpowiednie dobraną powierzchnię do naszych potrzeb.

Najczęściej powierzchnię magazynowe pod wynajem będą dostosowane do naszych potrzeb więc nie powinniśmy za bardzo się o to martwić. Są to rozwiązania elastyczne i przynoszące korzyści bądź nawet zyski. Bez względu na rodzaj naszej działalności każdy znajdzie przestrzeń magazynową dostosowaną do swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here