Laptop na biurku przy oknie z pięknym widokiem na miasto.
fot.unsplash.com

Jeżeli planujesz się przebranżowić lub już pracujesz w danym zawodzie i chcesz zdobyć nowe umiejętności, to szkolenia online są zdecydowanie dla Ciebie. Oto 7 najpopularniejszych umiejętności zawodowych, które możesz zdobyć bez wychodzenia z domu.

Księgowość

Obecnie możliwe jest całkowite przebranżowienie się online. Na rynku oferowane są kursy pełnej księgowości, od podstaw do samodzielnego księgowego. Szkolenie z księgowości od podstaw umożliwia uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych Kursy z księgowości od podstaw adresowane są do osób, które nie miały styczności z pracą w zawodzie księgowego, a chcą związać z nią swój dalszy rozwój zawodowy. Szkolenie dobre jest również dla osób które pracują w innych działach a chcą poznać lub pogłębić wiedzę z zakresu pełnej księgowości. Jeżeli planujesz założyć własną firmę, również warto wziąć udział w takim szkoleniu. Mimo, że pewnie zlecisz rozliczanie wykwalifikowanej księgowej, to jednak musisz mieć chociaż podstawową wiedzę z tego zakresu.

Znajomość języków obcych

Obecnie na rynku mamy wiele możliwości nauki języka obcego, bez zapisywania się do szkoły językowej na klasyczny kurs. Możemy wyszukać sobie Native speakera i mieć z nim lekcje przez skype. Dostępnych jest mnóstwo programów z fiszkami do nauki języków. Jeżeli jednak zależy nam na certyfikacie lub chcemy z naszej znajomości języka zrobić zawód (tłumacz, nauczyciel) musisz wybrać kurs oferowany przez konkretną instytucję. W każdym razie nauka języków nigdy nie była łatwiejsze niż w tym momencie.

Dekoracja i architektura wnętrz

Ogólnie rzecz biorąc, kursy dekoracji to szkolenia dla osób, które przechodzą przekwalifikowanie. Można je zrobić nawet bez matury. Wystarczy Twoje zamiłowanie do dekoracji. Możliwe jest szkolenie online, aby nauczyć się wszystkich sztuczek projektowania wnętrz: dekoracji, wyposażenia, doboru kolorów i materiałów, układu itp. Nauczysz się wtedy rozwijać swoją kreatywność i realizować projekty wnętrzarskie. Miejsce praktyki jest ważne w tego rodzaju stażu artystycznym, dlatego będziesz musiał trenować i przekazywać swoje osiągnięcia profesjonalistom zajmującym się szkoleniem. Szkolenia z zakresu projektowania wnętrz często kończą się certyfikatem umiejętności lub tytułem zawodowym.

Programowanie i tworzenie stron internetowych

Jest to obecnie jeden z najgorętszych obszarów kursów online. Wszędzie słyszymy, że kod to przyszłość. Możesz zatem w pełni przygotować się do jednego z tych nowych zawodów poprzez szkolenie online. W nauce programowania online, praktykę ułatwi Ci fakt, że są to rzeczy, które i tak uczysz się na komputerze. Dlatego odbywa się to w tym samym miejscu, co lekcje: na ekranie! Zaczynając od podstaw różnych języków komputerowych, stopniowo nauczysz się tworzyć coraz bardziej wyrafinowane strony i witryny. Kształcenie na odległość, które znajdziesz w Internecie, może prowadzić do uzyskania świadectw kwalifikacji, tytułów certyfikowanych, stopni licencjackich itp.

Dziewczyna pracująca w domu, nad grafiką.
fot.nsplash.com

Szkolenie sprzedażowe

Ciągle prowadzone są rekrutacje do działu sprzedaży. Rzeczywiście, sprzedawcy nie mają problemu ze znalezieniem pracy, pod warunkiem, że są dobrze wyszkoleni. Możesz więc wziąć udział w kursach online, aby nauczyć się wszystkich sztuczek związanych ze sprzedażą, negocjacjami i kontaktami z klientami. Na koniec szkolenia nabywa się kilka koncepcji, takich jak: zarządzanie zapasami, prowadzenie działu, relacje z innymi, doradztwo, a nawet umiejętności menedżerskie.

Grafika komputerowa

Aby połączyć dwie dziedziny, sztukę i informatykę, możesz skorzystać ze szkoleń z zakresu sztuki cyfrowej. Polega to w szczególności na tworzeniu grafiki komputerowej, wizualizacji, animacji, reklam itp. Szkolenia z zakresu projektowania stron internetowych, grafiki komputerowej, animacji 3D czy profesjonalnego oprogramowania można zrobić online. Praktyczność jest łatwiejsza, ponieważ jedynym narzędziem, którego potrzebujesz, jest komputer!

Marketing internetowy

E-commerce i marketing on-line w dzisiejszych czasach mają duże znaczenie. Część działań przeniosło się do Internetu. W sklepach internetowych kupujemy już nie tylko ubrania, kosmetyki czy buty, ale także produkty pierwszej potrzeby. Na kursach z dziedziny marketingu internetowego poznasz wszystkie Tajniki promocji firmy w internecie. Dowiesz się co to jest SEM i Google Ads, a także do czego właściwie służą sieci społecznościowe. Nauczysz się jak budować strategię marketingową, jakie są cechy dobrej kampanii oraz nabędziesz wiele innych potrzebnych umiejętności, żeby pracować w tym zawodzie.

Laptop i szklanka wody na tacy leżącej na łóżku.
fot.unsplash.com

Ile kosztują kursy online

Cena nauczania na odległość nie jest jednakowa dla wszystkich kursów. Chociaż uważa się, że szkolenia online są tańsze niż tradycyjne, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że ośrodek szkoleniowy nie musi mieć obiektów recepcyjnych, dużej liczby nauczycieli itp. Kandydat natomiast ponosi mniejsze koszty pośrednie, takie jak transport, zakwaterowanie czy choćby czasu. Nie spiesz się z wyborem najtańszego szkolenia, które czasem kryją niemiłe niespodzianki. 

Jeżeli nie jesteś pewny czy dana tematyka jest dla Ciebie spróbuj najpierw bezpłatnych kursów szkoleniowych. Są one dostępne przez Internet i są powszechnie określane jako e-learning. Oferują bezpłatne lekcje audio i wideo, z których każdy może skorzystać we własnym tempie. Jednak często nie pozwalają na uzyskanie dyplomu, ale mają raczej na celu opanowanie niektórych przedmiotów. Jest to świetny sposób, aby sprawdzić czy faktycznie dany zawód to to co chcesz robić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here