Dlaczego strona oparta o WordPress?
Strony oparte o WordPress są obecnie najpopularniejszym systemem do zarządzania treścią – Skąd taka popularność?

Kiedyś był to system typowo na Blogi,ale obecnie poprzez coraz bardziej zaawansowane funkcje, wtyczki, design jest oprogramowaniem open source (otwarte oprogramowanie) i służy do projektowania zarówno prostych stron internetowych jak i zaawansowanych, a także z odpowiednimi modułami e-commerce, sklepów internetowych.

Darmowy skrypt pobiera się ze strony www.WordPress.org, a później wedle wymagań klienta dostosowuje do potrzeb. Dlatego cena takiej strony jest o wiele niższa niż robiony od zera autorski cms. Oszczędność dla klienta i nieograniczona możliwość szybkich zmian i dodatków.

WordPress jest systemem łatwym w obsłudze. Informatyk po wykonaniu strony strony daje klientowi dostęp do panelu administracyjnego gdzie klient z łatwością będzie mógł dokonywać własnych zmian nie znając języków programowania PHP czy choćby HTML. Klient z podstawową znajomością informatyki może nawet doinstalować sobie odpowiednie skrypty, wtyczki w przyszłości, jeżeli będzie potrzebował zmian lub dodatków do strony.

WordPress ma wiele dodatków tzw. wtyczek. Modyfikowanie swojej strony nigdy nie było tak proste. Chcesz mieć połączenie strony z systemem do komentowania np Disquss lub Facebook wystarczy odpowiednia wtyczka. Marzy Ci się strona z galeriami lub ogłoszeniami z tym także nie ma problemu. Nieograniczona ilość prezentacji zdjęć, banerów, możliwość dostosowania wyglądu wtyczkami. Pluginami możemy zmodyfikować każdy element strony.

Strona oparta o WordPress jest przystosowana do pozycjonowania. Optymalizacja strony jest możliwa dzięki łatwemu interfejsowy WordPressa ale także dzięki wtyczkom min. All in one seo lub seo by yoast. Optymalizacja polega na poprawieniu elementów strony min. Słów kluczowych, linków wewnętrznych, nagłówków, opisów zdjęć, elementów strony w html i innych.

Bezpieczeństwo. Jak wiadomo żadna strona dziś nie jest bezpieczna i może paść pod atakiem hakerów lub złośliwego oprogramowania. Dlaczego tak się dzieje? Powodów ataków na strony jest wiele: będzie to baza danych, którą hakerzy będą chcieli wykorzystać do rozesłania spamu, ale nie tylko może to być atak w celu wklejenia spamerskich linków. Częstym powodem jest też zablokowanie strony przez “zalanie jej fałszywym ruchem”. W zależności od rodzaju ataku potrzebujemy czegoś innego.

Do WordPressa zainstalować wtyczki, które będą blokowały różne funkcje np. Logowanie się tylko ze swojego miejsca na witrynę lub wtyczki które będą skanowały całego CMSa w poszukiwaniu włamania. Oprócz wtyczek potrzebujemy także firewalla i Aby zadbać o bezpieczeństwo nie obejdzie się bez dokonywania zmian w plikach strony oraz robienie regularnych kopii. Niewątpliwą zaletą WordPressa jest to, że cały czas jest aktualizowany (ta cześć open source, która jest bezpłatna). Z wtyczkami jest podobnie, trzeba jednak administrować swoją stroną i aktualizować. Nie unikniemy jednak robienia kopii zapasowych, najlepiej na serwerze , dysku zewnętrznym w kilku miejscach. Po ataku hakerów może się okazać, że wszystkie kopie na serwerze są zainfekowane więc lepiej mieć kilka miejsc.

Do WordPressa zrobiono naprawdę tak wiele szablonów, że jest w czym wybierać. Można zacząć od bezpłatnych, ale trzeba mieć na uwadze, że w stopce będzie link i nazwa wykonawcy- nie możemy przy tym majstrować i usuwać jej. Przy profesjonalnej stronie nie jest to mile widziane, świadczy, że firmy nie stać chociaż na własny szablon.

Dlaczego WordPress jest lepszy od Joomli czy Drupala – według mnie jest to najłatwiejszy system dla Klienta, dzięki czemu może on sam dokonywać poprawek i oszczędzać. Niektórzy piszą, że każdy może się nauczyć jego podstawowej obsługi, jest więc idealnym rozwiązaniem zapracowanych mikro-przedsiębiorców, którzy nie mają czasu i pieniędzy na naukę a chcieliby aby ich strona się aktualizowała i lubią coś zmieniać co jakiś czas. Jest bardzo elastyczny, jeżeli za jakiś czas coś Ci się znudzi możesz dokupić nowy szablon bez konieczności wprowadzania swojej treści i stron, bo ona już tam będzie. Zmieni się design a strona będzie odświeżona, linki będą zachowane.

WordPress jest często zaktualizowany i jest do niego mnóstwo wtyczek czyli dodatków. Nadaje się więc na stronę firmową, sklep internetowy, forum, galerię foto, portal z ogłoszeniami i wiele innych.

Zalety WordPressa

Zalety WordPressa

Żródłó: badania https://trends.builtwith.com/cms
http://mobiletry.com/blog/10-najpopularniejszych-systemow-do-zarzadzania-trescia-cms

Podsumowanie
Zalety strony opartej o Wordpress
Tytuł Artykułu
Zalety strony opartej o Wordpress
Opis
Jaką stronę wybrać ? Strony firmowe oparte o wordpress , Zalety stron na Wordpressie
Autor
Napisał
2beCreative
Logo

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o