Czym jest  seo copywriting?

Pisaniem tekstów na strony internetowe, tekstów ulotek, reklam prasowych, artykułów. Opracowywanie koncepcji tekstów i produktów, a także całego wyglądu strony internetowej.

Dlaczego potrzebujesz dobrej treści na swojej stronie www?

Strona jest stworzona dla twojego klienta i ma mu dostarczyć najszybciej tego co potrzebuje – informacji o Twoich usługach i produktach i o tym dlaczego właśnie Ciebie wybierze.

Nie wystarczy dobry tekst napisany przez wybitnego polonistę, liczy się seo copywriting czyli odpowiedni tekst z ilością słów kluczowych, które przyciągną Twojego klienta na stronę www, a później do Twojego sklepu i usług.

Wiesz już, że samo pisanie tekstów na stronę nie wystarczy liczy się dobra treść – content marketing – czyli pisanie tekstów pod kątem grupy docelowej – twojej konkretnej grupy odbiorców- którzy mają dotrzeć do Twojej strony  i dokonać zakupów. Strona powinna zainteresować i spowodować, że chętnie na niej zostaniemy, a w konsekwencji zakupimy produkty lub zgłosimy się po usługi. Tekst na stronie powinien być zwięzły, pamiętajmy, że ludzie nie lubią dużo czytać na stronie- tylko sama kwintesencja informacji o nas.

Czym charakteryzuje się SEO Copywriting?

    • Artykuł, który będzie zgodny z wymaganiami wyszukiwarki Google.
    • Tytuł strony zawiera prawidłową ilość znaków około 40.
    • Słowo kluczowe pojawia się min. w akapicie, frazy kluczowe pojawiają się w tekście.
    • Strona zawiera linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne.

To tylko część wymagań o których musi pamiętać seo copywriter. Tekst powinien być skierowany do klienta, więc powinno się go lekko czytać. Napisanie tekstu pod kątem wyszukiwarek ale także pod kątem czytelnika może być wyzwaniem – powierz to zatem specjaliście!

seocopywriting2becreative1