SEO copywriting – Pisanie tekstów na stronę www

Czym jest  seo copywriting?

Pisaniem tekstów na strony internetowe, tekstów ulotek, reklam prasowych, artykułów. Opracowywanie koncepcji tekstów i produktów, a także całego wyglądu strony internetowej.

Dlaczego potrzebujesz dobrej treści na swojej stronie www?

Strona jest stworzona dla twojego klienta i ma mu dostarczyć najszybciej tego co potrzebuje – informacji o Twoich usługach i produktach i o tym dlaczego właśnie Ciebie wybierze.

Nie wystarczy dobry tekst napisany przez wybitnego polonistę, liczy się seo copywriting czyli odpowiedni tekst z ilością słów kluczowych, które przyciągną Twojego klienta na stronę www, a później do Twojego sklepu i usług.

Wiesz już, że samo pisanie tekstów na stronę nie wystarczy liczy się dobra treść – content marketing – czyli pisanie tekstów pod kątem grupy docelowej – twojej konkretnej grupy odbiorców- którzy mają dotrzeć do Twojej strony  i dokonać zakupów. Strona powinna zainteresować i spowodować, że chętnie na niej zostaniemy, a w konsekwencji zakupimy produkty lub zgłosimy się po usługi. Tekst na stronie powinien być zwięzły, pamiętajmy, że ludzie nie lubią dużo czytać na stronie- tylko sama kwintesencja informacji o nas.

Czym charakteryzuje się SEO Copywriting?

    • Artykuł, który będzie zgodny z wymaganiami wyszukiwarki Google.
    • Tytuł strony zawiera prawidłową ilość znaków około 40.
    • Słowo kluczowe pojawia się min. w akapicie, frazy kluczowe pojawiają się w tekście.
    • Strona zawiera linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne.

To tylko część wymagań o których musi pamiętać seo copywriter. Tekst powinien być skierowany do klienta, więc powinno się go lekko czytać. Napisanie tekstu pod kątem wyszukiwarek ale także pod kątem czytelnika może być wyzwaniem – powierz to zatem specjaliście!

seocopywriting2becreative1

Magdalena Spyra
Web Marketing Specialist in 2BeCreative
10 years experience working in sales and marketing department in printing industry. 2 years experience on seo market. Developing own project – 2BeCreative , created by passion to seo, content marketing and WordPress
Effective communication skills developed through delivering presentations, giving and receiving feedback, writing reports, case studies in rapidly developing produce and sales department. Very well orgnized with an eye for details, customer service orientation, and teamwork.
Ability to conduct multiply assignments, setiing plans and prioritize, set up meetings, B2B customer service, handle with supervising task.
,
%d bloggers like this: