Ile kosztuje sklep na WooCommerce?

Wybrałeś już system open source jako najlepszy na Twój sklep. Jeżeli jeszcze się wahasz to przeczytaj jaką funkcjonalnością się różnią e-sklepy?

System oprogramowania otwartego czyli open source  ma sporo zalet. Są to min. nieograniczone możliwości rozwoju, instalacji dodatków, darmowy skrypt, popularność, wzajemna pomoc użytkowników na grupach facebookowych.

Aby przybliżyć Ci koszty omówię je na przykładzie sklepu z biżuterią ręcznie robioną – ilość produktów około do ok. 300 szt.

  1. Domena na sklep – subdomena od strony czyli  galeriabizuteriims.sklep.pl lub nowa domena.pl koszt około 60-80zł
  2. Hosting na sklep – o tym można by napisać długi oddzielny artykuł – dla małych sklepów hosting współdzielony SSD od 200-300zł rocznie lub dla większych sklepów Serwer VPS – hosting dedykowany od 500zł na rok
  3. Certyfikat SSL od 100-200 zł rocznie (są też hostingi gdzie masz SSL wliczony w cenę hostingu)
  4. Szablon sklepu – darmowy ze stopką wykonawcy lub płatny od 100-500zł
  5. Grafika do sklepu – darmowe z pixabay lub płatne np. fotolia
  6. Wtyczki płatności – każda 99zł, możesz też poszukać tańszych u dostawcy np przelewy24, pamiętaj, że to licencja na jakiś czas np. rok
  7. Wtyczki wysyłkowe – każda 199zł, możesz potrzebować 2 czyli 400zł
  8. Wtyczki marketingowe – Porównywarki, Aukcje, Autoresponder od 79zł
  9. Wtyczki dotyczące zamówień i współpracy z dostawcami – od 99zł
  10. Koszt instalacji, konfiguracji wtyczek  – sam lub specjalista od 30-100zł/h

Podsumowanie:

Możemy zacząć od całkowicie pakietu startowego czyli najtańszy hosting z ssl, tylko niezbędne wtyczki do płatności, darmowe od dostawcy,, darmowy szablon, darmowa grafia i samemu wszystko ustawić i wtedy – starujemy za około 300zł (ta kwota będzie się wahać i prawdopodobnie jak będziesz to czytać za miesiąc cena hostingu będzie już nieaktualna, ba może się nawet obniżyć i możesz wystartować za 20 zł bo złapiesz promocję na rok)

Jeżeli zlecimy specjaliście to będzie to na pewno od 1500zł w zależności od ceny jego pracy za godzinę. Cena będzie obejmowała instalację, konfigurację, grafikę do sklepu, ustawienie wtyczek i wszystkiego co sobie życzymy.To dobre rozwiązanie dla tych co nie mają czasu a mają pieniądze na inwestowanie.

Musimy pamiętać, że koszty ponosimy co rok -domena, hosting, licencja za wtyczki, za szablony płacimy raz ale aktualizacja jest różnie czasem trzeba za nią zapłacić (zależne od dostawcy szablonu).

Decyzję o tym czy wystartować z WooCommerce czy e-sklepie na licencji Saas zależy od tego czy lubisz i masz czas robić wiele rzeczy samemu. Na pewno nie podjęłabym się sklepu na WooCommerce nie znając kilka lat WordPress. Więcej o tym poczytasz tu.

Podsumowanie
Ile kosztuje sklep na WooCommerce?
Tytuł Artykułu
Ile kosztuje sklep na WooCommerce?
Opis
Ile kosztuje sklep na WooCommerce?, ceny wtyczek, hosting , inne
Autor
Napisał
2becreative
Logo

1 Comments

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Optymalizacja Twojej strony pod pozycjonowanie SEO

Sprawdź co można poprawić w Twojej Stronie!

 
%d bloggers like this: